istanbul escort
HABER AKIŞI

Bu bir lütuf değil hak kabul etmeliyiz

 Tarih: 26-09-2018 04:00:00

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Muharrem Ayı nedeniyle vatandaşlarla bir araya geldi. Muharrem Ayı boyunca çeşitli köy ve Alevi derneklerinin düzenlediği aşure etkinliklerine katılan vatandaşlarla beraber aşure yedi, vatandaşların dilek ve şikâyetlerini dinledi. Son olarak Sarıkavaklılar Derneği (Sar-Der) ve Karatepeliler Derneği tarafından düzenlenen aşure programına katılan Başkan Kurt, “Bütün dinlere, bütün inançlara, bütün ibadethanelere aynı şekilde davranmak bizim yasal borcumuzdur. Biz bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. İbadet ve inanç özgürlüğü insanların eşit şartlar altında eşit yurttaş olma temelinden kaynaklanmaktadır. Lütuf değil, hak olarak bu işi görmemiz, kabul etmemiz gerekir. Tuttuğunuz oruçlar, niyetleriniz kabul; lokmalarınız makbul, muratlarınız hasıl olsun” dedi. Düzenledikleri aşure etkinliğine katıldığı için Başkan Kazım Kurt’ta teşekkür eden Sar-Der Başkanı Celal Gölpek, “Kazım Başkan, her zaman yanımızda oldu. Bugünde etkinliğimize katıldı, bizimle lokmamızı paylaştı. Kedisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Karatepeliler Köyü Derneği Başkanı Daimi Özdemir’de Kazım Kurt’un her zaman kendilerine destek verdiğini belirterek, aşurelerine katıldığı için Başkan Kurt’a teşekkür etti. 

  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı