HABER AKIŞI

Bu bir lütuf değil hak kabul etmeliyiz

 Tarih: 26-09-2018 04:00:00

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Muharrem Ayı nedeniyle vatandaşlarla bir araya geldi. Muharrem Ayı boyunca çeşitli köy ve Alevi derneklerinin düzenlediği aşure etkinliklerine katılan vatandaşlarla beraber aşure yedi, vatandaşların dilek ve şikâyetlerini dinledi. Son olarak Sarıkavaklılar Derneği (Sar-Der) ve Karatepeliler Derneği tarafından düzenlenen aşure programına katılan Başkan Kurt, “Bütün dinlere, bütün inançlara, bütün ibadethanelere aynı şekilde davranmak bizim yasal borcumuzdur. Biz bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. İbadet ve inanç özgürlüğü insanların eşit şartlar altında eşit yurttaş olma temelinden kaynaklanmaktadır. Lütuf değil, hak olarak bu işi görmemiz, kabul etmemiz gerekir. Tuttuğunuz oruçlar, niyetleriniz kabul; lokmalarınız makbul, muratlarınız hasıl olsun” dedi. Düzenledikleri aşure etkinliğine katıldığı için Başkan Kazım Kurt’ta teşekkür eden Sar-Der Başkanı Celal Gölpek, “Kazım Başkan, her zaman yanımızda oldu. Bugünde etkinliğimize katıldı, bizimle lokmamızı paylaştı. Kedisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Karatepeliler Köyü Derneği Başkanı Daimi Özdemir’de Kazım Kurt’un her zaman kendilerine destek verdiğini belirterek, aşurelerine katıldığı için Başkan Kurt’a teşekkür etti. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
İlk ders Nabi Hoca’dan İlk ders Nabi Hoca’dan AK Parti Eskişehir Milletvekili, Millî Eğitim ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Na..
Gündoğdu’ya biring Gündoğdu’ya biring Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Gündoğdu’yu baştan sona yenileyec..
Belediyelere isyan etti Belediyelere isyan etti Eskişehir’de aracıyla seyrederken aniden yola fırlayan başıboş ata çarparak kaza..
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı