HABER AKIŞI

BÖYLE OLUR ÇANAKKALE SEVGİSİ

 Tarih: 17-03-2018 04:00:00

Bilecik'te lise öğrencileri Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir alışveriş merkezinde bir anda ortaya çıkarak Çanakkale Türküsü hem çaldılar, hem de söylediler. Beşiktaş Mahallesinde eğitim veren 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü münasebetiyle bir etkinlik düzenlediler. Düzenlikleri etkinlikte farkındalık oluşturmaya çalışan öğrenciler bunun için bir alışveriş merkezini seçti. Alışveriş merkezi girişinde okulun 12'inci sınıf öğrencisi Batuhan Ünal, elindeki sazla Çanakkale Türküsü çalmaya başladı. Daha önceden alışveriş merkezindeki çeşitli mağaza ve dükkanlara giren 86 öğrenci çalınan türkü sonrası bir anda girişe toplanarak hep birlikte türküyü söylemeye başladılar. Alışveriş merkezine gelen vatandaşlar bir anda şaşkınlıkları gizleyemezken, Çanakkale Türküsü sonunda öğrenciler Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” diyerek ellerindeki Türk Bayraklarını açtılar. İzleyicilerin büyük alkışla öğrencilere destek verirken, Çanakkale Türküsü eşlik ettiler. Yapılan bu etkinlik hakkında açıklama yapan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Batuhan Ünal, bu etkinliği yapmaya arkadaşları arasında karar verdiklerini ifade ederek, “Böyle bir olayın bu durumdayken güzel olacağını düşündük, kararlaştırdık. Bunun için buraya geldik. Burada arkadaşlarımızla beraber bunu düşünüp toparlayıp buraya gelip şuan ki yaşadığımız olaylardan dolayı bunları burada yapamayacaklarını anlatmak için burada çalıp gösterdik. Çanakkale Türküsü’nü çaldık. Çanakkale'nin geçilmeyeceğini bir daha tekrar ettik. Bir daha olamayacağını göstermek istedik” dedi.  Öte yandan program sonunda lise öğrencileri alışveriş merkezinin içinde bulunan yürüyen merdivenlerden ellerinde bayraklarla Çanakkale İçinde türküsünü söyleyerek aşağı doğru indiler. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Gençlerin yanındayız Gençlerin yanındayız Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, "Türk kültürünün..
Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı’nın gururu Tepebaşı Belediyesi ‘İki Elin Sesi Var’ Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Sağlık..
TBMM’de yasak siyanı TBMM’de yasak siyanı CHP Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıld..
Hastalara manevi terapi Hastalara manevi terapi Eskişehir Devlet Hastanesi’nde hastalara ve hasta yakınlarına manevi destek veri..
  SİYASET HABERLERİ
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
Seçime her zaman hazırız Seçime her zaman hazırız AK Parti Nevşehir Milletvekili, Yerel Yönetimler Başkanlığı Eskişehir Koordinatö..
HABER ARŞİVİ
Yukarı