istanbul escort
HABER AKIŞI

Boş senedi imzalamayın

 Tarih: 04-06-2018 04:00:00

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen araç kiralama birçok vatandaşın tercihi olurken, nakit ödeme ve boş senede imza atılmasının yasak olduğunu belirten sektör temsilcileri vatandaşlara uyarılarda bulundu. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla yaygınlaşan araç kiralama ile tatili keyfe dönüştürmek mümkün. Tatilde keyfinizi kaçırabilecek durumlarla karşılaşmamak için araç kiralamanın da püf noktaları olduğunu unutmamak gerekiyor. Piyasada birçok art niyetli firmanın olduğunu belirten araç kiralama yöneticisi Enis Yasin Karacaoğlu, araç kiralama konusunda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Eskişehir'de 7 yıldır araç kiralama işinde olduğunu aktaran Yasin Karacaoğlu, “Bu işi yapan piyasada art niyetli davranan firmalar var. Biraz daha kurumsal çalışıp, insanları daha memnun edip, daha iyi hizmetler ve araçlar sunan firmalar da var. Öncelikle firmanın öz geçmişi, kurumsallığı, sağladığı kasko-sigorta avantajları, yol yardım konusundaki avantajlarına bakıp ona göre kiralama yapmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMEYE DİKKAT EDİN

 Araç kiralama kriterlerinin firmadan firmaya göre değişebilmekle beraber kiralanan araçların marka modeli ve hasar durumunun bu kriterleri etkileyen başlıca nedenlerden olduğunu belirten Karacaoğlu, daha sağlıklı bir kiralama süreci geçirmek ve riski en aza indirmek için yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Şu an yasa olarak bir boş senede imza atılması yasak. Meblağsız bir senet, ucu açık bir senet her zaman risk oluşturuyor. Teminat olarak belirli miktarlar yazarak senet alan firmalar mutlaka vardır ama biz bunu çok tasvip etmiyoruz. Biz o şekilde kesinlikle çalışmıyoruz. Bazen müşteri de bize bunu teklif edebiliyor ama biz onu güvenli bulmuyoruz. Ne senet vermeyi ne senet almayı güvenli bulmuyoruz. Müşteri mesela şuan bir aracı teslim alacak, hepimiz teknoloji çağındayız. Hepimizin telefonu var. Teslim formlarımız var. İki taraflı bir nüsha ile herhangi bir hasar işaretlenebiliyor. Bizim gibi firmalar garantisi olmayan bir aracı çalıştırmıyor. 6 aylık periyotlarla sıfırlanıyor bizim araçlar. Ama diğer firmalarda aracın alırken her şeyine dikkat edilmesi gerekiyor. Stepne, trafik seti, döşeme yanığı, jant deformasyonu gibi şeylerin hepsine çok dikkat edilmesi lazım. Dönüşte gözden kaçan her şey müşterinin karşısına çıkabilir. İyi niyetli bir insan yardımcı olmaya çalışır. Müşteriyi bir günlük değil devamlı ister, ömür boyu bu insandan ne kadar kazanabilirim diye düşünür ama art niyetli insanlar o an ne koparabilirim tarzında yaklaştığı için dikkat edilmesi gerekir.” 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
resim yok NEVRUZ ATEŞİ ESKİŞEHİR’DE YANDI Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve doğanın uyanışı olarak sembolize edilen Ne..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı