HABER AKIŞI

BÖLGENİN TEK MERKEZİ

 Tarih: 13-12-2019 04:00:00

Eskişehir Şehir Hastanesi bünyesinde 2018 yılı Kasım ayında hizmet vermeye başlayan yanık ünitesi Sağlık Bakanlığının onayı ile Yanık Merkezi oldu.

 12 yatak kapasitesine sahip  yanık merkezi bölgenin yanık hasta sayı ve ihtiyaçlarına uluslararası standartlarda cevap veriyor.Özellikli tedavi gerektiren yanık vakalarının ihtiyacını karşılayacak olan Eskişehir  Şehir Hastanesi yanık merkezi, 4 adet 3. derece yoğun bakım yatağıyla birlikte toplamda 12 yatak ile hizmet vermekte olup yüzde yüze yakın doluluk oranı ile çalışıyor.  Yanık merkezinde ayrıca  1 adet poliklinik odası, 1 adet pansuman odası, 1 adet hidroterapi yapılan 2 yataklı yıkama ünitesi, 1 ameliyathane, 1 rehabilitasyon odası bulunan merkez  Eskişehir ve bölgedeki yanık vakalarına değil, ülke genelindeki yanık hastalarına tedavi verecek şekilde tasarlandı. Şehir Hastanesi Yanık Merkezinde sorumlu Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Çağlar Bilgin, Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sami Apak, Genel Cerrahi, Çocuk Cerrahisi ve Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi hekimleri ile kesintisiz hizmet veriliyor. Yanık merkezi alanı içindeki 17 hemşire tüm birimlerde görev yapıyor. Yanıkların  günlük hayatta karşılaşabileceğimiz en ciddi ve en acı verici yaralanmalar olduğuna değinen İl Sağlık Müdürü  Doç. Dr. Uğur Bilge, yanığın yeterli tedavi yapıldığında dahi ölüm oranı oldukça yüksek bir travma çeşidi olduğuna değinerek, yanık gibi özellikli travma çeşidi konusunda hastalara özel bakım ve tedavi planlanması gerektiğini  belirtti. Bilge, “İş kazalarından ya da diğer sebeplerden dolayı meydana gelebilecek yanık vakaları,bölgenin tek yanık merkezi olan Eskişehir Şehir Hastanesindeki tam teşekküllü yanık merkezinde  tedavi edilecek" dedi. (Özdemir Uçak)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’İN GURURU ESKİŞEHİR’İN GURURU Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce Liselere Geçiş Sınavı’nda büt..
Av sezonu açılıyor Av sezonu açılıyor Avcıların heyecanla beklediği av sezonu 22 Ağustos’ta açılacak.
Ataç tebrik etti Ataç tebrik etti Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 2020 Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) T..
Üniversitede meyve hasadı  Üniversitede meyve hasadı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ali Numan Kıraç Yerleşkesinin ..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı