HABER AKIŞI

BİRAZDA ONLAR DÜŞÜNSÜN

 Tarih: 09-09-2019 12:17:01
Eskişehir’de AK Parti İl Teşkilatı ile buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye bu 4 milyon mültecinin yüküne nasıl katlanacak? Kusura bakmasınlar. Burada oldu, oldu. Olmadı kapıları açmaktan başka çare yok. Hep biz mi düşüneceğiz biraz da onlar düşünsün” dedi.

Bir dizi açılış ve programa katılmak üzere Eskişehir’e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce Odunpazarı Modern Müze’nin açılışını gerçekleştirdi. Buradan sonra Odunpazarı meydanında vatandaşlara seslenen Erdoğan, ardından Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesi’nin açılışına katıldı. Daha sonra bir otelde AK Partili vatandaşlar ile bir araya gelen Erdoğan, Avrupa Birliğinden mülteciler için destek gelmediğini ve güvenli bölgenin oluşmadığı taktirde mülteci sorununun aşılamayacağını belirtti. Erdoğan, “Şu ana kadar 40 milyar dolar gibi bir rakamı biz harcadık ama Avrupa Birliğinden Kızılay’a, AFAD’a gelen destek 3 milyar avro civarında. Türkiye bu 4 milyon mültecinin yüküne nasıl katlanacak? Kusura bakmasınlar. Burada oldu, oldu. Olmadı kapıları açmaktan başka çare yok. Hep biz mi düşüneceğiz biraz da onlar düşünsün. Suriyelilerden ülkemizdeki 350 binini kendimizin güvenli hale getirdiği yerlere yerleştirdik. Diyoruz ki gelin güvenli bölge ilan edelim. Bu güvenli bölgeye bunları yerleştirelim. Bunu sayın Trump’a söyledim, Sayın Putin’e söyledim, Merkel’e söyledim. Hepsine söyledim. Ya çok güzel bir teklif. Çok güzel bir teklifse gelin bunları yapalım. Biz inşaatları üstlenelim. Sizler de mali destek verin, lojistik destek verin ve şöyle bir 30 kilometre derinlikte 450 kilometre karelik alana bu işi yerleştirelim. E güzel, güzelse hadi desteği verin. Oraya gelince ses yok. Biz bu adımı atmaya mecburuz. Eğer güvenli bölge oluşmazsa bu işi aşamayız. Fırat’ın doğusundaki güvenli bölge çalışmamızı tamamladığımızda en az 1 milyon insanı da orada iskan etmeyi planlıyoruz. Derdimiz bu. Diğer bölgelerde istikrar sağlandıkça dönüşler artacak ve mülteci akını sebebiyle karşılaştığımız sosyal ve ekonomik sorunlar da kendiliğinden çözüm yoluna girmiş olacaktır. Gördüğünüz gibi ümitvar olmak için sebebimiz çok. Yeter ki biz kendi içimizde birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlü tutalım. Bilhassa AK Parti’ye yönelik siyaset mühendisliği oyunlarına karşı uyanık olalım ve asla saflarımızda gedik açılmasına izin vermeyelim. İşte burada teşkilatımız, hep birlikteyiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemimizin başarıyla işlediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti ne kadar güçlü ve icraatçı olursa Türkiye’de o kadar etkili ve operasyonel şekilde yoluna devam edecektir. Sorumluluğumuz büyük ve bir o kadar şereflidir. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras, bugüne kadar ve bundan sonra ülkemize kazandırdığımız eserler, milletimize yaptığımız hizmetler olacaktır. İşte Eskişehir. Şu ana kadar eski rakamla söylersek 25-26 katrilyon biz Eskişehir’e yatırım yaptık. Yani biz bu yatırımı yaparken burada farklı hesaplar içinde olmadık. Bu vatan bizim, öyle ise buraya bu hizmetleri yapmamız gerekir dedik. Türkiye’de ilk yüksek hızlı tren uygulamasını Eskişehir’de yaptık. Yani bölünmüş yol deyince çok ciddi manada bölünmüş yol yatırımlarını Eskişehir’e yaptık ve Ankara Eskişehir arası kaç saatti, kaç saate indi. Şimdi aracınızla zaten çoğu zaman gitmiyorsunuz. Nasıl olsa yüksek hızlı tren var diyorsunuz. Bin yüksek hızlı trene, hem kitabın oku, hem ye iç öyle git. Değil mi?  Nereden nereye” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
MERALAR TEHLİKEDE MERALAR TEHLİKEDE Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, mera alanları..
AK Parti’den sert tepki AK Parti’den sert tepki AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Abdurrahman Dilipak’ın AK Partili kadınlara d..
Okula talep yağıyor Okula talep yağıyor Eskişehir sanayisinin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla2019-2020 e..
Bakanlık müfettiş görevlendirdi Bakanlık müfettiş görevlendirdi Eskişehir Sağlık Sen Şubesi Yönetim Kurulu, Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezind..
  SİYASET HABERLERİ
Sorun birlikte çözülmeli Sorun birlikte çözülmeli İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, TCDD arazileri ile ilgili durumun belediyeler..
İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a ziyaret İYİ Parti’den Başkan Ataç’a Ziyaret Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, İY..
İTTİFAK BULUŞTU İTTİFAK BULUŞTU İYİ Parti Eskişehir İl Yönetimi, CHP Eskişehir İl Başkanlığına “hayırlı olsun” z..
HABER ARŞİVİ
Yukarı