HABER AKIŞI

Bir Osmanlı geleneği canlandı

 Tarih: 15-04-2018 04:00:00  -   Güncelleme: 29-05-2018 02:01:13
AK Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı, Miraç kandilinde süt dağıtarak, unutulan bir geleneğin yeniden canlandırılmasını sağladı. Miraç Kandili’nde Kırmızıtoprak Mahallesi Beyazıt Camii’nde ve Vişnelik Camii’nde süt dağıtıldı.

AK Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı tarafından dağıtılan süt, vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Unutulan bir Osmanlı geleneği olan Miraç Kandili’nde süt dağıtılması, 3Hadislere göre Miraç’a yükselen Resulullah’a içmesi için üç bardak uzatılmış, Hazret-i Muhammed ise kendisine uzatılan sütü içmiştir. Bu olaydan dolayı Miraç Kandili'nde süt ikram etmek ve içmek bir gelenek haline gelmiştir.

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, vatandaşlara süt dağıtma geleneğinin nereden geldiğini mahalle sakinlerine tek tek anlattı. Çok sayıda bursa escort vatandaşın ilk kez duyduğu bu geleneğin önemine işaret eden Doğan, “Geleneklerimize sahip çıkmak gerekiyor. Milli ve dini değerler, bizleri birbirine bağlar. Bu vesileyle birlik ve beraberliğimizin daim olması duası ile Miraç Kandili’nin tüm İslam âlemine ve insanlığa mübarek olmasını dilerim” ifadelerinde bulundu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı