istanbul escort
HABER AKIŞI

Bilecik’te 15 Temmuz Konferansı

 Tarih: 15-07-2018 04:00:00

Bilecik’te “Türkiye’de Darbe Geleneği ve 15 Temmuz” konulu konferans düzenlendi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Hakkı Akın, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları (STK) ve kurum yetkilileri katıldı. Açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, “Uzun yıllar içinde devlet kademelerinde sinsice örgütlenerek, farklı kimliklere sığınarak kendilerini gizleyen FETÖ unsurlarının gerçekleştirdiği 15 Temmuz hain darbe girişimi halkımızın bütün farklılıklarına karşın bir araya gelmesiyle amacına ulaşamadı. 15 Temmuz bir daha yaşanmasın istiyorsak görev sorumluluğu ve görev bilincimiz en üstte durmak mecburiyetindedir.” dedi. Ardından konuşma yapan Bilecik Valisi Tahir Büyükakın devletlerin insanlar için var olduğunu ifade ederek, “Devletin varlık sebebi, devletin tüm kurumlarının varlık sebebi halktır, halk için varıdır. Biz FETÖ meselesini sadece içeride bir grubun ülkenin milli menfaatlerini yöneltmiş olduğu tehdit olarak gördüğümüzde maalesef eksik bir analiz yapmış oluruz. Şüphesiz olayın küresel boyutları da var. Hain darbe girişimi FETÖ girişimi şüphesiz surların arkasındakilerden içeridekilerden destekle yürütülmüş bir operasyon. 1071’den beri bu topraklarda kanını döken canını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Gazilerimizin aziz hatırası üzerinde saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Hakkı Akın’ın, slaytlar eşliğinde konferans vermesinin ardından program sona erdi. 

 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BÖLGE HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
resim yok NEVRUZ ATEŞİ ESKİŞEHİR’DE YANDI Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve doğanın uyanışı olarak sembolize edilen Ne..
  SİYASET HABERLERİ
Eşit hizmet sürecek Eşit hizmet sürecek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kırsal mahallelerde gerçekleştirdiği z..
Sakallı’dan iki büyük müjde Sakallı’dan iki büyük müjde Burhan Sakallı, eğitim ve ulaşım anlamında şehrin genelini ilgilendiren iki büyü..
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı