HABER AKIŞI

Bilecik’te 15 Temmuz Konferansı

 Tarih: 15-07-2018 04:00:00

Bilecik’te “Türkiye’de Darbe Geleneği ve 15 Temmuz” konulu konferans düzenlendi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Hakkı Akın, il müdürleri, sivil toplum kuruluşları (STK) ve kurum yetkilileri katıldı. Açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, “Uzun yıllar içinde devlet kademelerinde sinsice örgütlenerek, farklı kimliklere sığınarak kendilerini gizleyen FETÖ unsurlarının gerçekleştirdiği 15 Temmuz hain darbe girişimi halkımızın bütün farklılıklarına karşın bir araya gelmesiyle amacına ulaşamadı. 15 Temmuz bir daha yaşanmasın istiyorsak görev sorumluluğu ve görev bilincimiz en üstte durmak mecburiyetindedir.” dedi. Ardından konuşma yapan Bilecik Valisi Tahir Büyükakın devletlerin insanlar için var olduğunu ifade ederek, “Devletin varlık sebebi, devletin tüm kurumlarının varlık sebebi halktır, halk için varıdır. Biz FETÖ meselesini sadece içeride bir grubun ülkenin milli menfaatlerini yöneltmiş olduğu tehdit olarak gördüğümüzde maalesef eksik bir analiz yapmış oluruz. Şüphesiz olayın küresel boyutları da var. Hain darbe girişimi FETÖ girişimi şüphesiz surların arkasındakilerden içeridekilerden destekle yürütülmüş bir operasyon. 1071’den beri bu topraklarda kanını döken canını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Gazilerimizin aziz hatırası üzerinde saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Hakkı Akın’ın, slaytlar eşliğinde konferans vermesinin ardından program sona erdi. 

 

  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı