istanbul escort
HABER AKIŞI

Beyaz önlüğü giydiler

 Tarih: 16-09-2018 04:00:00
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi’ne bu yıl kayıt yaptıran 46. dönem öğrencileri, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geleneksel “Beyaz Önlük Giyme Töreni” ile hekimlik mesleğine ilk adımlarını attılar.

Törene ESOGÜ yönetimi ve öğretim üyelerinin yanı sıra Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge ve ESOGÜ önceki dönem Rektörlerinden Prof. Dr. Fazıl Tekin de katıldı. Törende konuşan ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş konuşmasına “Dünyanın en kutsal mesleğine hoş geldiniz. Dünyanın en zorlu eğitimine hoş geldiniz. Yaşatmanın dayanılmaz, tarifsiz mutluluğuna hoş geldiniz. Başarıya, onura, gurura, kıvanca hoş geldiniz. Ve yeni hayatınızın ilk gününe hoş geldiniz” sözleriyle başladı. Prof. Dr. Ali Arslantaş giyilen beyaz önlüğün sadece 2 metrelik beyaz bir kumaş olmadığını aynı zamanda saflık, temizlik, güç, kudret, sorumluluk, vebal anlamına da geldiğini kaydetti. Öğrenci ailelerine seslenerek evlatlarıyla ne kadar gururlansalar az olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Arslantaş, ilkokuldan beri evlatlarının en iyi eğitimi alması için çalıştıklarını, fedakârlıklar yaptıklarını ancak bundan böyle, ileride onları gururlandıracak hekim adaylarının anne ve babaları olacaklarını söyledi. Eğitimleri boyunca Tıp Fakültesi’ndeki 252 öğretim üyesi ve yaklaşık 430 asistanın genç hekim adaylarına destek olacağını ifade eden Prof. Dr. Ali Arslantaş, ayrıca Tıp Fakültesi Dekanlığı ve öğrenci işleri ekibi olarak her zaman onların yanında olacaklarını söyledi ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Tıp Fakültesi’nin yeni öğrencilerine seslenerek önlerindeki 6 yılı çok çalışarak, yorularak ve zor şartlar altında geçireceklerini ama sonunda ülkeleri, hocaları, aileleri ve kendileri için büyük gurur kaynağı olarak mezun olacaklarını ifade etti. Velileri böyle başarılı evlatlar yetiştirdikleri için kutlayan Prof. Dr. Kemal Şenocak, ESOGÜ olarak tüm hekim adaylarının en iyi eğitimi almaları için hazır olduklarını ve onları bilgi donanımı geniş, iyi sentez yapan hekimler olarak yetiştirmek üzere çaba göstereceklerini kaydetti. Açılış konuşmalarının ardından hekim adaylarına beyaz önlükleri gruplar halinde giydirildi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
YALOVA’DA  YAKALANDI YALOVA’DA YAKALANDI Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşinin Eskişehi..
MUHTEŞEM KUTLAMA MUHTEŞEM KUTLAMA 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ulus Anı..
BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca Anadolu'yu çevreleyen üç denizde eş zamanlı düze..
İşte katılımcı belediyecilik İşte katılımcı belediyecilik Katılımcı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, paydaşlarını art..
HABER ARŞİVİ
Yukarı