istanbul escort
HABER AKIŞI

Beslenme uyarısı

 Tarih: 20-05-2019 04:00:00

Eskişehir Özel Ümit Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Alper Aykanat, ishal tedavisinde beslenmenin önemini vurgulayarak, "Yağlı yiyecekler, tek düze beslenme, hazır ürünler, kola gibi içecekler, bizimle beraber yaşayan faydalı mikropların zarar görmesine, azalmasına neden olur, bu da hastalıklara yol açar" dedi. Çocuk beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Dr. Aykanat, “Ailelerin genellikle ‘yemiyor benim çocuğum’ şikâyetleri olur. Bizim iki tane tanımımız var birisi 'açlık', diğeri ise 'iştah'. Açlık her insanın ya da her canlının beslenmek için ihtiyaç duyduğu içgüdüsel bir durum, hiçbir insan aç kalmaz, özellikle çocuklar ama iştah ise manevi tatmin ile psikolojik tatmin ile beraber ağız tadı ile alakalı bir durumdur, aslında ikisi de fizyolojik. Aileler olarak atlanılan şey çocuğun aslında kendi istediğimiz kadar yemediği mi yoksa gerçekten yemediği mi. Dünya Sağlık Örgütü 100 yılın sloganını yayınladı. Buna göre 'En sağlıklı beslenenler çocuklar ve bilinçli tansiyon, şeker hastalarıdır, ölmeyecek kadar yiyorlar” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Vatandaş  ‘hayır’ dedi Vatandaş ‘hayır’ dedi Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi üzerinde kendi işlettiği kafelerdeki ça..
Cezalar havadan indi Cezalar havadan indi Emniyet Müdürlüğü tarafından Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Projesi kapsamında ..
KADIN ÜRETİCİLERE  DESTEK TEPEBAŞI’NDA KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK TEPEBAŞI’NDA Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verilen destekler kapsamında ..
HEPİMİZİN YAVRULARI HEPİMİZİN YAVRULARI AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’de bulunan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı