HABER AKIŞI

Benim icin şeref demek

 Tarih: 21-05-2018 04:00:00
MHP’de 7 kişilik Milletvekili aday listesi tüm partilerden önce açıklandı. Buna göre MHP’nin Eskişehir adayları, , “1-Metin Nurullah Sazak 2-Kadir Bıyık 3- Kayıhan Çağlar 4-Kezban Akkaya 5- Ahmet Reha Yereşen 6-Ayberk Kırçın 7-Cüneyt Aydemir” oldu. 2015 seçimlerinde 2. Sıra adayı olan Dr. Kayıhan Çağlar listede bu kez 3. Sırada yer aldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Çağlar, “MHP Genel Merkezimiz, 26 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen aday adaylık başvuru sürecinde 315 kişinin müracaatını daha evrak incelemesi sırasında reddetmiştir. 17 hukukçudan oluşan ‘Güvenlik Soruşturması Grubu’ ile ‘Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu’ başvurusu kabul edilen aday adaylarıyla ilgili ise ayrıca tahkikat yapmıştır. FETÖ üyeliği olanlar, yasa dışı eylemlerde bulunanlar, kadına şiddet ve dolandırıcılık vb. yüz kızartıcı suç işleyenlerin yer almaması için adaylar büyük bir titizlikle inceleme altına alınmıştır. Başvuran 1.815 adaydan 89’u da bu gerekçelerle liste dışı kalmıştır. Dolayısıyla her biri birbirinden kıymetli ve anamızın ak sütü gibi olan 1.730 kişi, MHP’ye ve dahi Türk milletine helâl olmuştur. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin imzasını taşıyarak YSK’ye teslim edilen milletvekili aday listesi ise 600 adayımız için kefâletnâme niteliği taşımaktadır” dedi.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı