istanbul escort
HABER AKIŞI

BAŞKANLAR MAZBATA ALDI

 Tarih: 09-04-2019 04:00:00
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç mazbatalarını aldı.

 BİRLİKTE MAZBATA ALDILAR

Yeni Adliye Binasının konferans salonunda gerçekleşen törenle 3 belediye başkanı mazbatalarını aldılar. Mazbata töreninin ardından Odunpazarı Belediyesi önünde tören gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kutlama törenine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar,  Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı,  çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖRNEK OLMAYI HEDEFLEDİK

Odunpazarı Belediyesi önünde gerçekleştirilen törende konuşan Başkan Kurt, “CHP seçim çalışmasında 24 saat kapı kapı çalışan değerli arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Nihayet 4 aylık bir seçim maratonunun sonuna geldik. Bugün mazbatalarımızı aldık. Yeni görevimize başlıyoruz. Önümüzdeki 5 yılın birlikte yönetileceği, halkla birlikte karar verileceği ve halkın düşüncelerini önemseyeceğini bir 2. Dönem olacak. Bu dönemde biz Türkiye’ye örnek olmayı hedefledik. Odunpazarı Belediyesi’nde çalışan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. 5 yıl boyunca bizim yüzümüzü kara çıkarmadılar. Odunpazarı Bölgesinde çalışan CHP Odunpazarı İlçe başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bizleri onurla ve gururla temsil ettiler ve birlikte çalışmanın hazzını tattırdılar. Odunpazarı Seçim Komitesinden çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, çünkü onları organizasyonları ile bu zafer elde edildi” dedi.

BİZ HALKLA İTTİFAK YAPTIK

 Odunpazarı’nda asıl teşekkürü Odunpazarı halkına da teşekkür eden Başkan Kurt, “Biz halkın ittifakı ile bu seçimi kazandık. Bizde başka ittifak yoktu. Bizde halk vardı. AKP’li olup da bize oy veren hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. MHP’li ve İYİ Partili olup da bize oy veren kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bizim dışımızdaki sol ve sosyalist partilerdeki hemşehrimize teşekkür ediyorum. Onların gayreti desteği ve çabasıyla bir halk ittifakını oluşturduk. Bu ittifak önümüzdeki 5 yıl içerisinde artarak, gelişerek ve büyüyerek devam edecek. Odunpazarı’nda kim ne derse desin rakiplerimize saygı gösterdik. Demokrasinin gereği olan hak arama ve düşünce ifade etme özgürlüğünü sonuna kadar destekledik ve bize yapılan hakaretleri, saldırıları ve haksızlıkları onların acemiliğine verdik” diye konuştu.

 HERKESE SAYGI GÖSTERDİK

“Biz herkese saygı gösteriyoruz, herkese saygı duyuyoruz ve herkesin de bize bu hakkı teslim etmesini söylüyoruz. Ben yapınca doğru başkası yapında yanlış mantığı ile hareket ediyorsak yanlış başlar. Hakim karar verirken partiye göre karar veriyorsa bu iş yanlıştır ve hukuka göre karar vermelidir. A partisi itiraz edince olur B partisi itiraz edince olmaz, böyle bir uygulama yok”diyen Kurt şöyle devam etti, “ Biz buna rağmen avukatlarımızın hukuki zekasıyla bu günlere geldik. Avukatlarımızın çabası ve mücadelesi bizim hakkımızın yenmesini engellemiştir. Biz önümüzdeki 5 yıla bakacağız. Önümüzdeki 5 yıl ne yapacağız. 25 tane büyük projeyi vizyon proje olarak sunduk. Bu projeleri gerçekleştireceğiz ve kimse buna engel olamayacak. Yeter ki geçtiğimiz 5 yılda ki gibi saldırılara uğramayalım. Bize saldırana bizde saldırırız ve hiç kimseden de korkumuz yok. Biz seçim süreci boyunca terbiyemizi bozmadık ve gaza gelip de bir takım şeyleri söylemedik. Hiç kimse bize kutuyu açtırmasın. Bizi eleştirmek için önce arkana bakacaksın. CHP’liler hiçbir zaman gönül çalmaktan başka bir şey çalmazlar. CHP’lileri hiç kimse hırsızlıkla itham edemez. Bunu şiddetle reddediyorum ve aynaya bak diyorum. Çalışanlarımıza söylüyorum benden hiçbir zaman hukuksuz bir davranış olmaz fakat hak edene de hak ettiği gibi davranacağız.”

HABER ARŞİVİ
Yukarı