HABER AKIŞI

Başkan'a sorun

 Tarih: 24-04-2018 13:04:49
Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını Doktor Halil Akkurt Ortaokulu öğrencisi Şevval Yüce'ye devretti.

6. sınıf öğrencileri Şevval Yüce ve temsili Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Berkay Eriş, Okul Müdürü Yusuf Yılmaz ve öğretmenleri Cihangir Yıldırım'ın refakatinde Büyükşehir Belediyesine geldi. Bir gazetecinin CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak isminin geçtiğine ilişkin sorusuna karşılık Büyükerşen, "Bugün Belediye Başkanı değilim. Belediye Başkanına sorun sorularınızı." ifadesini kullandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Dr. Halil Akkurt Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Şevval Yüce sembolik olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Şevval Yüce’ye sınıf arkadaşı Ferhat Berkay Eriş de eşlik etti. Minik başkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’de hayata geçirdiği projeleri çok beğendiğini belirterek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine vurgu yaptı. Şevval Yüce “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in bizlere armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde bu makamda oturmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Yarınlarımızın güvencesi olarak bizlere hediye edilen bu bayram dünyada ilk ve tek olma özelliği ile Atamızın bizlere ne kadar güvendiğini göstermektedir. Bizler de geleceğin büyükleri olarak Atamızın bize olan güvenini boşa çıkarmamak için uyanık ve bilinçli olmalıyız. Onun hedef olarak gösterdiği yüksek medeniyetler seviyesine ancak çok kitap okuyarak ve çalışarak ulaşabiliriz” şeklinde konuştu. Başkan Büyükerşen ise tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Büyükerşen “Çocuklar bizim geleceğimiz. Sevgili Şevval yaptığı konuşmayla Atatürk’ün onlara emanet ettiği Cumhuriyet’in emin ellerde olduğunu bir kez daha gösterdi. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği çocuklarımızı önemsiyor ve onlar için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu. Ziyaret sonunda Yılmaz Büyükerşen, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı