HABER AKIŞI

Başbakan’a soru önergesi

 Tarih: 09-04-2018 11:41:03

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 4 kişinin öldüğü katliamı Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Çakırözer 6 Nisan Cumartesi günü Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yaşanan katliamı Meclis gündemine taşıyarak, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması talebiyle soru önergesi verdi. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yanıtlanması talebiyle verdiği soru önergesinde Çakırözer, “Onlarca şikayet dilekçesine rağmen bu katili koruyan üniversite ve fakülte yönetimini hala görevlerinde tutacak mısınız?” diye sordu. Verdiği önergede çalıştığı fakülteyi silahla basıp Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlisi Yasir Armağan ile öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Serdar Çağlak'ı silahla öldüren Volkan B için üniversite yönetimi tarafından yapılan açıklamaları hatırlatan Çakırözer, “Hem üniversite rektörü hem de dekan katliamı yapan saldırgana ilişkin ‘psikolojik sorunlarının olduğuna, akli dengesinin yerinde olmadığına’ dair açıklamalar yapıyor. Psikolojik sorunları olduğu ve bunu çevresine yansıttığı bilinen ve onlarca akademisyeni belgesiz, kanıtsız FETÖ’cü diye ihbar eden bu saldırganın görevine devam etmesine kim, nasıl izin vermiştir? Üniversite yönetimi bu şahıs ile ilgili neden bir işlem yapmamıştır” dedi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı