HABER AKIŞI

Bakkallar kralına yakışan hareket

 Tarih: 17-03-2018 11:06:14
  HABER VİDEOSU
Eskişehir’de bakkal dükkanı bulunan Faruk Çatalkaya, dört yıl önce başlattığı ve büyük destek gören ‘Askıda erzak’ kampanyası ile aralarında mültecilerin de olduğu ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz destek veriyor.

ASKIDA ERZAK TUTTU

İstiklal Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından kendisine ‘Bakalların Kralı’ denilen Faruk Çatalkaya, dört yıldır ihtiyaç sahibi olan yüzlerce vatandaşlara ‘Askıda erzak’ kampanyasıyla destek olmaya devam ediyor. Faruk Çatalkaya, başlattığı kampanya ile beraber ihtiyaç sahibi vatandaşların umudu olurken, mahalle halkı ve esnafından da yoğun destek görüyor. Yardım kampanyasını oluştururken birçok insandan fikir aldığını söyleyen Faruk Çatalkaya, ihtiyaç sahibi insanları rencide etmeden onlara yardım ettikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Türkçe bilmeyen mülteci insanları da unutmadıklarını belirten Çatalkaya, ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ sözünü hatırlatarak mülteciler için Arapça tabela astıklarını söyledi.

ÇOCUKLAR AĞLAMASIN

Askıdaki erzak poşetini alanların yüzü güldükçe kendilerinin de mutlu olduğunu belirten Faruk Çatalkaya, çocuklar sevinsin diye çikolata, bisküvi ve şekerleme gibi yiyecekleri de erzak poşetine koyduklarını ifade etti. Çatalkaya, “Yardım ettiğimiz insanların yüzleri güldükçe biz de mutlu oluyoruz. Çocuklar için onların sevebileceği yiyecekleri koyuyoruz. Askıdan poşeti almaktan utanan vatandaşları bizzat dükkanın içine çağırıyorum. Rencide olmasınlar diye eline poşeti veriyorum, ‘Doldur kardeşim buradan ne istiyorsan’ diyorum. Bu şekilde doldurup gidiyorlar. Türkçe bilmeyen mülteci kardeşlerimizin anlamaları için de Arapça yazı yazdık. Arapça yazıda ‘Lütfen bir poşet alınız, ihtiyaç sahipleri için’ ve ‘Herkese yetsin’ yazıyor. İnsanları hayra davet ediyorum. İnsanların karnı doyarsa mutlu olurlar. Çocuklar ağlamazsa herkes mutlu olur” şeklinde konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı