istanbul escort
HABER AKIŞI

ASIL GÜNDEM EKONOMİ

 Tarih: 03-04-2019 04:00:00
Ticaret Odası ve Esnaf Odaları Birliği Başkanları yerel seçimlerin ardından Eskişehir ve Türkiye’nin ekonomiye odaklanması gerektiğini belirtti.

Yerel seçimler neticesinde görev alacak belediye başkanlarını kutlayan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, artık Türkiye’nin ve Eskişehir’in ekonomiye ve mevcut sorunların çözümüne odaklanması gerektiğine dikkat çekti.  Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, 31 Mart yerel seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu. Güler açıklamasında, “31 Mart yerel seçimlerinin Eskişehir başta olmak üzere tüm ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, seçilen belediye başkanlarını ve meclis üyelerini içtenlikle kutluyoruz. Seçimlerden önce tüm belediye başkanı adaylarına Eskişehir Ticaret Odası olarak tüccarlarımızdan, sanayicilerimizden ve girişimcilerimizden gelen veriler doğrultusunda, Eskişehir’in öncelikli olarak çözülmesi gereken sorunlarını iletmiştik. Önümüzdeki dönemde mevcut sorunların çözümünde belediye başkanlarımızın yanı sıra parti ayrımı olmaksızın tüm meclis üyelerinin de kararlılıkla ortak irade sergileyeceğini ümit ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Açıklamasında yerel seçimlerin sona ermesi ile birlikte artık Türkiye’nin ekonomiye odaklanması gerektiğinin de altını çizen Güler, “Yerel seçimlerin sona ermesi ile birlikte ülkemizdeki asıl gündemin ekonomi olması gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Çünkü ülkemiz ekonomisinin öncelikli olarak çözülmesi gereken enflasyon, cari açık, işsizlik, dalgalı döviz kuru gibi sorunları mevcut. Ekonomideki sorunların çözülmesi için de atanmışından seçilmişine, tüccarından sanayicisine her kesimin birlikte taşın altına elini koyması ve sorumluluk üstlenmesi gerekiyor. Dünya ile rekabet edebilmemiz için üretimi artırmak, ihracatımızı daha da geliştirmek, yeni istihdam alanları yaratmak ve makroekonomik politikalarımızı yeniden gözden geçirmek büyük önem taşıyor. Bundan böyle önümüzdeki 4.5 yıl içinde tüm enerjimizle ve konsantrasyonumuzla ülkemiz ekonomisini büyütmek için çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.   

SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ülkede uzun bir süre seçim olmayacağını hatırlatarak yapılacak hizmetlerin ülkenin lehine olacağını kaydetti. Türkiye, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni geride bıraktı. Sürecin ardından da iş dünyasının yanı sıra vatandaşlar da gözünü seçimsiz geçecek 4,5 yıllık döneme çevirdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, kentte 18 bin esnafa hizmet verdiklerini belirtti. 31 Mart yerel seçimlerinin ülkeye ve millete hayırlı olmasını temenni eden Birsen, “Bundan sonra halkımızın isteklerini, esnaf ve sanatkârlarımızın beklentilerini yerine getireceklerdir. Herkes bu sorumlulukta hareket ettiğinde hizmete gelen insanların halkın lehine, esnaf ve sanatkârın lehine, o şehirde ticaret yapan insanların lehine yapacakları hizmetler ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacaktır. Bundan sonra 4,5 yıl seçim yok. Dolayısıyla hükümetimizin ekonomiye önem vererek hem uluslararası sorunlarımızın hem de ulusal sorunlarımızın daha ivedilikle çözerek halkımızın yararına olacak işleri çabuklaştıracak hizmetleri beklemekteyiz. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak ülkemizde yapılan seçimlerin gerçekten ülkemize yakıştığını, birkaç münferit olay dışında hiçbir olmadan dünyaya örnek bir seçim geçirdiğimizi ve dolayısıyla Türk halkının bölünmez bütünlüğünün vurgulandığı bir seçim yaşadık” dedi. Esnaf ve sanatkârların problemlerine çözüm beklediklerini de vurgulayan Ekrem Birsen, “Hükümetimizin bir an önce ekonomik verileri düzeltebilmek ve esnaf ve sanatkârımızın bekleyen problemlerini çözmek, esnaf ve sanatkâra daha iyi hizmet etmek, ticari hayatı kolaylaştıracak tedbirleri biran önce alması ve ülkenin daha hızlı kalkınabilmesi için uğraşması lazım. Muhalefetin de hükümetin almış olduğu bu tedbirlerin doğru olanlarında önemli olarak destek vermelerini, ülkenin birlik ve beraberlik içinde sorunlarını daha hızlı çözebileceğini, ülkenin yararına olan kararı hızlı bir şekilde almasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı