istanbul escort
HABER AKIŞI

Artık nefes alamıyoruz

 Tarih: 06-03-2019 04:00:00

Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Neşet Ertoy, meslektaşlarının büyük baskı altında olduğunu söyledi. 1-7 Mart Muhasebe Haftası nedeniyle Valilik Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunan ve burada bir açıklama yapan Başkan Ertoy ve beraberindekiler son günlerde meydana gelen ölümleri hatırlattı. Başkan Ertoy, “Meslek Yasamızın 30’uncu yılını ve Muhasebe Haftamızın sevincini maalesef gerektiği gibi yaşayamıyoruz ve kutlayamıyoruz. Meslektaşlarımız, Devlet-Mükellef ilişkilerinde, her zaman olduğu gibi, e-dönüşümün sağlanması amacıyla yapılan çalışmaların en ağır yükünü çekerek, büyük bir toplumsal sorumluluk ve özveri içinde görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Müzakere edilmeden, sürekli ve hızla yapılan mevzuat değişiklikleri, ne amaca hizmet ettiği belli olmayan uygulamalar nedeniyle moralsiz, motivasyonsuz ve büyük bir stres altındayız. Meslektaşlarımız ağır iş yükü altında canları pahasına görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Yaşadığımız sorun ve sıkıntılar maalesef son zamanlarda birçok meslektaşımızı görevi başında kaybetmemize neden olmuştur. Son bir ay içinde 3’ü odamıza kayıtlı meslektaşlarımız olmak üzere 6 meslektaşımızı işlerinin başında kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Görevi başında yaşamını kaybeden ve hayati derecede sağlık sorunları yaşayan meslektaşlarımız gibi iş yetiştirme stresi bütün meslektaşlarımızı tehdit eder bir hale gelmiştir. Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik mesleğinin, yetki ve sorumluluğunun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Sanayide dev temel Sanayide dev temel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap ..
İnsan odaklı projeler İnsan odaklı projeler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Mill..
Öğrenciler İçin fidan Öğrenciler İçin fidan İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıy..
Kapılar sürekli açık Kapılar sürekli açık Valilik tarafından düzenlenen "Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı" Vali Özd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı