istanbul escort
HABER AKIŞI

Artık nefes alamıyoruz

 Tarih: 06-03-2019 04:00:00

Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Neşet Ertoy, meslektaşlarının büyük baskı altında olduğunu söyledi. 1-7 Mart Muhasebe Haftası nedeniyle Valilik Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunan ve burada bir açıklama yapan Başkan Ertoy ve beraberindekiler son günlerde meydana gelen ölümleri hatırlattı. Başkan Ertoy, “Meslek Yasamızın 30’uncu yılını ve Muhasebe Haftamızın sevincini maalesef gerektiği gibi yaşayamıyoruz ve kutlayamıyoruz. Meslektaşlarımız, Devlet-Mükellef ilişkilerinde, her zaman olduğu gibi, e-dönüşümün sağlanması amacıyla yapılan çalışmaların en ağır yükünü çekerek, büyük bir toplumsal sorumluluk ve özveri içinde görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Müzakere edilmeden, sürekli ve hızla yapılan mevzuat değişiklikleri, ne amaca hizmet ettiği belli olmayan uygulamalar nedeniyle moralsiz, motivasyonsuz ve büyük bir stres altındayız. Meslektaşlarımız ağır iş yükü altında canları pahasına görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Yaşadığımız sorun ve sıkıntılar maalesef son zamanlarda birçok meslektaşımızı görevi başında kaybetmemize neden olmuştur. Son bir ay içinde 3’ü odamıza kayıtlı meslektaşlarımız olmak üzere 6 meslektaşımızı işlerinin başında kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Görevi başında yaşamını kaybeden ve hayati derecede sağlık sorunları yaşayan meslektaşlarımız gibi iş yetiştirme stresi bütün meslektaşlarımızı tehdit eder bir hale gelmiştir. Yetkileri sınırlı, sorumlulukları geniş olan mali müşavirlik mesleğinin, yetki ve sorumluluğunun dengeli bir yapıya kavuşturulması gerekmektedir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı