istanbul escort
HABER AKIŞI

AÖF mezunlarını törenle uğurladı

 Tarih: 23-06-2018 04:00:00
Her yaş grubu ve meslekten insana okuma fırsatı sunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin çeşitli bölümlerinden mezun olan öğrenciler, diploma almanın heyecanını yaşadı.

SALONA SIĞMADILAR

Açıköğretim Sistemi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakültelerinden 2017-2018 eğitim öğretim yılında mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için Anadolu Üniversitesi Spor Salonunda mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan törende bazıları çocukları ile gelirken bazı mezun öğrenciler ise anne, baba ve diğer yakınları ile mutluluklarını paylaştı. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından mezuniyete gelen öğrenciler, eğitimin yaşının olmadığını göstererek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören, Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın konuşmasıyla devam etti.

GURUR TABLOSU

Rektör Gündoğan, "Tabii gurur verici bir tablo. Bugün üniversitemizin 19’uncu mezuniyet törenimiz aslında. Üniversitemizin tüm öğrencilerini hem örgünde hem de açıköğretimde mezun etmiş olacağız. Bu bizim için gerçekten büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı. Biliyorsunuz Açıköğretim Sistemi, Türkiye’nin yükseköğretimine çok önemli katkılar sunan bir sistem. Kuruluşundan bu yana 40 yıl geçmiş bir sistem. Yurt içi ve yurt dışında 3 milyonun üzerinde mezun vermiş bir sistem. 3 milyon öğrencisiyle de sadece Türkiye'nin değil dünyanın en büyük yükseköğretim sistemlerinden birisi. Her yıl Türkiye'nin dört bir yanından mezunlarımızı buraya çağırıyoruz. Bu yıl da bin 500 mezunumuzu törene çağırdık. Onların hep birlikte mutluluklarını paylaşıyoruz. Büyük bir coşkuyla geçiyor. Biz ‘yaşam boyu öğrenme’ felsefesi kapsamında açıköğretimde bir bölümü bitiren öğrencimizin yeni bir bölüme kayıt yaptırmasını istiyoruz. Biz de her geçen yıl kendimizi yeniliyoruz" dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı