istanbul escort
HABER AKIŞI

Anadolu engel tanımıyor

 Tarih: 05-12-2018 04:00:00

Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen "Dünya Engelliler Günü Sempozyumu" Öğrenci Merkezi Salon 2016’da gerçekleştirildi.

 GENİŞ KATILIMLI SEMPOZYUM

Sempozyuma; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Jandarma İl Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen’in yanı sıra çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci katıldı. Sempozyum kapsamında; "Toplumsal Katılım: Fırsatlar ve Sınırlılıklar" hakkında olmak üzere 3 oturumda toplam 10 konuşmacı "Toplumsal Katılım: Eğitim, Toplumsal Katılım: Sosyoloji ve Hukuk, Toplumsal Katılım, Sivil Toplum" konu başlıkları altında görüşlerini paylaştı.

ÖZEL EĞİTİM İLK VE TEK

Sempozyumun açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, "Anadolu Üniversitesi olarak bizlere birtakım görevler düşmekte. Biz üniversite yönetimi olarak bu konuya hassasiyetle yaklaşmakta ve çeşitli planlar yapmaktayız. Üniversitemiz özel eğitim alanında ilk ve tek olan kurumları, programları ve hizmetlerinin liderliğinde yürütmektedir. Örneğin, üniversitemizde özel eğitim alanında ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde ülkemizde ilk ve tek olan farklı programlar ile araştırmalar yürütülmekte ve uzmanlar yetiştirilmektedir. Verilen hizmetler bakımından işitme engelliler kreşten üniversite düzeyine kadar İşitme Engelli Çocuklar Eğitim Araştırma Uygulama Merkezimizde ve Engelliler Entegre Yüksekokulumuzda eğitim alabilmekteler. Bunun yanında dil ve konuşma bozukluğu olan bireylerimiz Dil ve Konuşma Araştırma Merkezimizde, üstün zekâlı ve yetenekli çocuklarımız da yıllardır Üstün Yetenekliler Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezimizde hizmet almaktadırlar" dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı