istanbul escort
HABER AKIŞI

Anadolu’da önemli protokol

 Tarih: 06-01-2019 04:02:00
  HABER VİDEOSU
Anadolu Üniversitesi ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri arasında iş birliği protokolü imzalandı. Rektörlük Ofisi Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve diğer ilgililer katıldı.

Protokol ile birlikte Anadolu Üniversitesi gıda tedarikini Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinden yapacak. Ayrıca çiftçiler de Anadolu Üniversitesinin verdiği eğitimlerle birlikte daha bilinçli hale getirilecek. Rektör Çomaklı, “Türkiye’nin tarım politikalarına yön veren, çiftçinin zirai alanda yeterli bir şekilde üretim yapmasını sağlayan Tarım Kredi Kooperatiflerinin Genel Müdürü Fahrettin Poyraz bugün bizlerle birlikte. Kendisini misafir gibi değerlendirmiyorum çünkü çiftçilerle ilgili konularda görüşleri alınan biri. Anadolu Üniversitesi olarak Tarım Kredi Kooperatifleri gibi bir kurumla işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

İŞBİRLİĞİ ÇOK DEĞERLİ

İki köklü kurumun protokol dolayısıyla bir araya geldiğini belirten Genel Müdür Poyraz ise, “Eğitim kalitesi ispatlanmış olan Anadolu Üniversitesi ve tarım sektöründe 100 yılı aşan bir geçmişi olan Tarım Kredi Kooperatifleri arasında önemli bir protokol imzalayacağız. Tarım Kredi Kooperatiflerinin yaklaşık bir milyon çiftçi ortağı var ve öncelikli hedefimiz girdi tedarikini makul ucuz ve kaliteli şekilde sunmak. Çiftçilerimizin üretimlerini aracı olmadan tüketiciye ulaştırmaya çaba gösteren bir kurum. Özellikle yakın tarihte ortaklarımızın girdi tedariklerinin yanı sıra üretimlerini değerinde pazara ulaştırma konusunda sorumluluklarımızı artırdık. Türkiye’de üreticiler ürününü yeterli derecede değerlenememesinden, tüketici de ürünlerin değerinden fazla satılmasından şikâyetçi. Tarım Kredi Kooperatifi olarak tüketici ve üretici arasında köprü olmaya çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
HABER ARŞİVİ
Yukarı