HABER AKIŞI

Amatörlere destek istedi

 Tarih: 09-07-2019 04:00:00

Meclis’te Sporda Şiddet Yasası görüşmeleri sırasında söz alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Amatör Spor kulüpleri için destek isteyerek,  Eskişehir’de yapımına başlanan ve yarım kalan spor tesislerinin bitirilmesi çağrısında bulundu.Çakırözer, “Kulüplerimizi, amatör ve lisanslı sporcularımızı desteklemezsek Türkiye'de sporu bir milim dahi ileri götüremeyiz” dedi. Paralimpik Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’yı örnek gösteren Çakırözer, “Burada futbol konuşuluyor ama Türkiye'de on binlerce, yüz binlerce gencimiz birçok spor alanında kendilerini yetiştiriyor. Onlara destek olmalıyız. Hepimizin gururu Paralimpik yüzücümüz Sümeyye Boyacı. Havuzda asla engel tanımıyor. Spor aşkını, her engeli aştığını tüm dünyaya gösterdi ama Sümeyye'nin yüzeceği bir havuz yok Eskişehir'de. Yenikent Kapalı Yüzme Havuzu'nun yapımı yılan hikâyesine döndü, yıllardır bitmiyor. Belediyelerin havuzları olmasa antrenman yapacak yeri yok Sümeyye'nin” diye konuştu. 

  GÜNDEM HABERLERİ
ZEHİRE KARŞI TEDBİR ŞART ZEHİRE KARŞI TEDBİR ŞART Son günlerde gündeme gelen siyanürlü intihar vakalarına değinen Kimya Mühendisle..
Kadınlara iş fırsatı Kadınlara iş fırsatı Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile kadın otob..
HABER ARŞİVİ
Yukarı