istanbul escort
HABER AKIŞI

Alzheirmer'lılar sahipsiz kalmadı

 Tarih: 23-09-2018 04:00:00

Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla “Alzheimer ile Yaşamak” isimli söyleşi programı gerçekleştirildi.

ÇALIŞMA 2003 YILINDA BAŞLADI

Acıbadem Eskişehir Hastanesi işbirliğinde Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Rabia Akman, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Fikriye Güven Zaptiye, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Alzheimer Derneği Eskişehir Şube Başkanı ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Demet Özbabalık ve çok sayıda alzheimer hastası yakını katıldı.  Müzik dinletisi ile başlayan söyleşinin açılış konuşmasını yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Demet Özbabalık ile alzheimer hastaları üzerine ilk olarak 2003 yılında görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

 ALANINDA TÜRKİYE’DE TEK

Başkan Ataç, “Şimdi Yaşam Köyü olarak bilinen yerdeki villaların, bir alzheimer merkezi olarak çok güzel hizmet verebileceği fikri oluştu ve bugün bu hale geldi. Demet hocam bu konuda söz sahibi olan, sayılı isimlerden biri ve Eskişehir’de olması çok büyük bir şans. Bu anlamdaki birlikteliğimiz de 2003’ten beri devam ediyor. Orada hem derneğin hem de bizim Konuk Evi’mizde 110 hastamız bulunuyor. 40’a yakın da sağlıklı yaşlımıza yer verdik. Bu da yeterli olmadı ve Montaj Atölyesi’ni de aynı noktada açtık, zihinsel yetersizliği bulunan bireylerimiz orada demonte parçaların montajını yapıyor. Yaklaşık 1,5 milyon parçanın montajını gerçekleştirdiler ve bu proje Türkiye’de tek. Aynı alanda yeni olarak çocuklarımız için bir de kreş açtık. GÖRSEM Derneği’nin de yeri var ve aynı zamanda bir de görme engelli vatandaşlarımız için huzur evi hazırlıklarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

HABER ARŞİVİ
Yukarı