istanbul escort
HABER AKIŞI

AKUT sınava hazırlanıyor

 Tarih: 06-02-2018 04:00:00

2011 yılında Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Uluslararası Arama-Kurtarma Danışma Grubu (İNSARAG) tarafından orta seviye kentsel arama kurtarma ekibi olarak tanınan AKUT, mart ayında Bulgaristan’da yapılacak olan sınıflandırma sınavına hazırlanıyor. Eskişehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yerleşkesinde İl Müdürü Recep Bayar’ın desteği ile gerçekleşen eğitimde, İNSARAG sınavına katılacak olan AKUT Eskişehir gönüllülerine KBRN farkındalık ve temel KBRN bilgileri verildi. Eğitimde kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer saldırılara karşı alınacak tedbirler hakkında bilgilendirme yapıldı. Eskişehir AFAD görevlileri tarafından AKUT Eskişehir gönüllülerine KBRN vakalarını tespit etme, teşhis etme ve arındırma işlemleri ile birlikte personel ve araç dekontaminasyonu hakkında da bilgi verildi. Ardından KBRN olaylarında kullanılan maske ve koruyucu kıyafetlerin nasıl kullanılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilirken, eğitim süresince her türlü gaza duyarlı olan detektörün kullanımı hakkında da bilgi verildi. Eğitim sonunda AKUT Eskişehir Ekip Lideri Mete Kızıl, AFAD Müdürü Recep Bayar ve personeline desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

  SİYASET HABERLERİ
Malıç’ta müjdeler verdi Malıç’ta müjdeler verdi Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Mihalıççık ile devam etti. Sakallı’ya Mihalıç..
Kardeşlik bozulmayacak Kardeşlik bozulmayacak AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Yıldıztepe Mahallesind..
HABER ARŞİVİ
Yukarı