istanbul escort
HABER AKIŞI

Aileler dikkat edin!

 Tarih: 15-08-2018 04:00:00

Satışı yasak olmasına rağmen kolaylıkla ulaşılabilen su maymunları, çocukların eline geçtiğinde silahtan daha tehlikeli olabilirken, yutulduğunda ise ölüm riskini doğuruyor. Bitkilerin büyümesi amacıyla tasarlanan su maymunları, internet üzerinden alım-satım yapılan platformlarda, işportada ve bazı oyuncakçılarda uyarılara ve yasaklara rağmen satılmaya devam ediyor. Çocuklar tarafından şeker sanılıp yutulduğunda ise ölüme kadar götürebiliyor. 20 yıldır oyuncak sektöründe çalışan Şerafettin Şeker ebeveynlere hayati uyarılarda bulundu. Şeker, "Su maymunlarının çocukların ilgisini çekmesinin sebebi misket şeklinde, yuvarlak ve küçük olması. Suya atıldığında büyüyebiliyor, değişik şekillere gelebiliyor. Daha çok çiçekçilik sektöründe kullanılıyor. Bunu oyuncak firmaları kazanç kapısı olarak görüp çocukların ilgisini çekmesinden dolayı kendi tezgâhlarında pazarlıyorlar. Çocuklar için çok tehlikeli bir ürün. Daha çok işportacılar, seyyar ve bilinçli olmayan oyuncakçılarda da satıldığı görünüyor" dedi.

  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE ESKİŞEHİR’E TERMAL MÜJDE Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Eskişehir’de gün boyu bir dizi etkinliğe katıldı. K..
Fuhuşta dev baskın Fuhuşta dev baskın Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce 5 ilde eş zamanlı gerçekleşen 'Bal Tuzağı 4' adlı..
Ataç’ın gurur projesi Ataç’ın gurur projesi Tepebaşı Belediyesi'nin özel gereksinimli bireyleri toplumla bütünleştirmek amac..
Adaya tam destek Adaya tam destek Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büy..
HABER ARŞİVİ
Yukarı