HABER AKIŞI

Aileler dikkat edin!

 Tarih: 15-08-2018 04:00:00

Satışı yasak olmasına rağmen kolaylıkla ulaşılabilen su maymunları, çocukların eline geçtiğinde silahtan daha tehlikeli olabilirken, yutulduğunda ise ölüm riskini doğuruyor. Bitkilerin büyümesi amacıyla tasarlanan su maymunları, internet üzerinden alım-satım yapılan platformlarda, işportada ve bazı oyuncakçılarda uyarılara ve yasaklara rağmen satılmaya devam ediyor. Çocuklar tarafından şeker sanılıp yutulduğunda ise ölüme kadar götürebiliyor. 20 yıldır oyuncak sektöründe çalışan Şerafettin Şeker ebeveynlere hayati uyarılarda bulundu. Şeker, "Su maymunlarının çocukların ilgisini çekmesinin sebebi misket şeklinde, yuvarlak ve küçük olması. Suya atıldığında büyüyebiliyor, değişik şekillere gelebiliyor. Daha çok çiçekçilik sektöründe kullanılıyor. Bunu oyuncak firmaları kazanç kapısı olarak görüp çocukların ilgisini çekmesinden dolayı kendi tezgâhlarında pazarlıyorlar. Çocuklar için çok tehlikeli bir ürün. Daha çok işportacılar, seyyar ve bilinçli olmayan oyuncakçılarda da satıldığı görünüyor" dedi.

  GÜNDEM HABERLERİ
AYNI GEMİNİN  YOLCULARIYIZ AYNI GEMİNİN YOLCULARIYIZ Büyükelçilere verilen yemekte konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Biz kendimizi Afrik..
Kireç Mahallesi’nde su sevinci Kireç Mahallesi’nde su sevinci Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sı..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı