HABER AKIŞI

Aile Sigortası hayata geçmeli

 Tarih: 05-05-2020 04:00:00

CHP İl Başkan Yardımcısı Ali Osman Üstün, Aile Sigortası hakkında açıklama yaparak sistemin önemine dikkat çekti.

Şu günlerde Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ısrarla üzerinde durduğu Aile Sigortası acaba nedir? Aile Sigortası Kayıt dışı ekonomi ve istihdam problemlerinin azaltılması, mevcut sistemdeki usulsüzlüklerin sona erdirilmesi (2 kez destek verilmesi, yandaş alımları vb.), sosyal desteklerin, Aile Sigortası Kurumu çatısı altında birleştirilmesi sayesinde, sağlanacak kaynak tasarrufu, sosyal yardım amacıyla kullanılan yerel yönetim kaynaklarının, bu alana yönlendirilmesi ve iktidarın kayırmacı politikalarından kaynaklanan israfın Aile Sigortası Maaşına aktarılması ile, Aile Sigortasının Bütçesi oluşturulacaktır.Bu gün Aile Sigortası olsaydı, güvencesiz ve yoksul vatandaş kalmayacaktı. Vatandaşlarımız, barınma, yeme, içme ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için en az asgari düzeyde bir destek alacaklardı” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Yağmur durduramadı Yağmur durduramadı Sokağa çıkma kısıtlamasının 0-14 yaş gurubu için kalkmasıyla birlikte dışarı çık..
TOPLANTILAR İNTERNETTEN TOPLANTILAR İNTERNETTEN Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte üst düzey toplantıları da internet ortamına ta..
Yağmur sevinç yarattı Yağmur sevinç yarattı Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden olan Eskişehir'de uzun süredir yağmura h..
Gün Sazak unutulmadı Gün Sazak unutulmadı Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, 1980'de evinin önünde çapraz ateşe tutula..
HABER ARŞİVİ
Yukarı