HABER AKIŞI

Ahşabın sesi Odunpazarı’nda

 Tarih: 08-05-2018 11:14:39
  HABER VİDEOSU
Odunpazarı Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Ahşap Heykel Festivali açılışı yapıldı.

Odunpazarı Belediyesi tarafından ‘The Voice Of The Wood’ (Ahşabın Sesi) sloganıyla bu yıl 4’üncüsünün açılışı yapılan Uluslararası Ahşap Heykel Festivali 1 hafta boyunca birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Açılış öncesi Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt öncülüğünde Adalar mevkiinden, Odunpazarı Meydanına kadar onlarca kişi ile yürüyüş gerçekleştirildi. Yapılan yürüyüşte vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla bandonun çaldığı parçalara eşlik ederek meydana kadar geldi. Açılışta konuşan Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, düzenlenen Ahşap Festivali’nin artık Odunpazarı’nın bir markası olduğunu söyleyerek, “Bugün Türkiye’nin değişik bölgelerinden ve yurt dışından gelen sanatçılarımızın katılımıyla 4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Ahşap Festivali artık Odunpazarı’nın markası oldu. Odunpazarı deyince ahşap anlaşılıyor. Ahşap festivalimiz her ne kadar bazıları tarafından eleştirilse de Odunpazarı Belediyesi demek, ‘Saz, caz ve festival’ demek. Biz bunu bir övünç madalyası olarak kabul ettik. Odunpazarı demek, saz, caz ve festival demek olmalı. Kültürün, sosyal hayatımıza katkısını inkar ederek Türkiye’yi ilerletemeyiz. Türkiye’yi aydınlık ve güzel günlere taşıyamayız. Biz kültüre ve sanata en yüksek düzeyde destek veren bir belediye olmaktan onur duyuyoruz. Eskişehir de böyle bir festivaller kenti olmaktan gurur duyuyor onu da biliyorum. Biz bu işi düzenlemekten keyif alıyoruz, keyif aldık ve bundan sonra da Odunpazarı’nda Ahşap Heykel Festivali uzun süre devam edecektir” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşma sonrası Eskişehirspor’un olmazsa olmazı Bando EsEs sahneye çıkarak birbirinden güzel marşları seslendirdi. Daha sonra sahneye halk oyunları ekibi çıkarak gösterilerini gerçekleştirdi.

Öte yandan 4’üncü Uluslararası Ahşap Heykel Festivali çeşitli etkinlikleriyle gün boyu devam edecek. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı