HABER AKIŞI

Adaylık için istifa ettiler

 Tarih: 27-04-2018 04:00:00
Eskişehir’de milletvekili aday adayı olmak için çok sayıda isim görevlerinden istifa etti.

Parti yöneticileri, kamu görevlileri için belirlenen istifa süresi dün doldu. Sürenin dolmasına yakın istifalar da peş peşe geldi. AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, CHP İl Başkanı Sinan Özkar, MHP İl Başkanı Kadir Bıyık, Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, İyi Parti İl Başkanı Arslan Kabukçuoğlu görevlerinden istifa etti. Türkiye Radyo ve Televizyon (TRT) Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya, AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılırken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Çakmak da istifasını sundu.Ayrıca CHP’de İl Başkan Yardımcısı Erdal Çakıcıer, İyi Parti’de İl Başkan Yardımcısı Şenel Altun gibi isimler de istifalarını verdi. Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürü Süleyman Ekşi de AK Parti'den aday adayı olmak için görevinden istifa etti.  Ayrıca Eskişehir Valiliği protokol müdür vekili İdris Akgün de AK Parti'den aday adayı olmak için görevinden ayrıldı. Bu arada MHP İl Başkanı Kadir Bıyık istifasıyla ilgili olarak, “MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyin öncülüğünde ülkemiz bir erken seçim dönemine girmiş bulunmaktadır. Sayın Genel Başkanımızın takdir ve müsaadeleri ile milletvekilliği aday adaylığı için bugün itibariyle benim için en büyük şeref olan MHP Eskişehir İl Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Allah bu yola çıkan bütün ülküdaşlarımızın yardımcısı olsun" dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  SİYASET HABERLERİ
Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması Çalışkan’dan Seyitgazi çıkarması AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri Seyitgazi’de bi..
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
HABER ARŞİVİ
Yukarı