istanbul escort
HABER AKIŞI

996 bin yeni seçmen

 Tarih: 11-03-2019 04:00:00

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Selman Özboyacı, "31 Mart yerel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak 18 yaşına yeni girmiş 996 bin arkadaşımız var. Bu, Türkiye'nin ne kadar büyük bir genç potansiyeli olduğunu, bu potansiyelin ülkenin en büyük gücü olduğunu gösteriyor." dedi. Özboyacı, AK Parti İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Büyük Millet Meclisinin en genç milletvekillerinden biri olduğunu belirterek, AK Parti'nin genç milletvekillerinin Türkiye'nin dört bir yanında parti teşkilatlarıyla bir araya gelerek gençlerle buluştuğunu söyledi.Gençlere Türkiye'nin gerçeklerini anlattıklarını ifade eden Özboyacı, şöyle devam etti:"Elimizde çok önemli veriler var. 24 Haziran seçimlerinde yurt içinde oy kullanan 56 milyon seçmeniz var. Bu seçmenlerin 17 milyonu oy kullanmış genç 30 yaş altı. Bu da şu demek. Oy kullanan 3 seçmenden biri bu ülkede 30 yaşın altında genç demek. 31 Mart yerel seçimlerinde ilk kez oy kullanacak 18 yaşına yeni girmiş 996 bin arkadaşımız var. Yani 1 milyona yakın. Bu aslında Türkiye'nin ne kadar büyük bir genç potansiyeli olduğunu aslında bu potansiyelin ülkenin en büyük gücü olduğunu gösteriyor. Türkiye'nin bu genç nüfusu özellikle batı Avrupa ülkelerine göre en büyük avantajı. Bu avantajın, potansiyelin ve gücün farkında olan tek lider Recep Tayyip Erdoğan, tek parti AK Parti'dir." 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Nevruz Ateşi  Eskişehir’de Nevruz Ateşi Eskişehir’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından başlatılan gi..
RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ RAKİP DEĞİL BİRLİKTEYİZ Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) arasında ..
Yavrularımızı koruyacağız Yavrularımızı koruyacağız Eskişehir'de, alkol ve uyuşturucu bağımlıları ile yakınlarına ücretsiz psiko-sos..
AYNI RUH AYNI SEVDA AYNI RUH AYNI SEVDA Şehit aileleri ve gaziler, Eskişehir Valiliği tarafından 18 Mart Şehitleri Anma ..
  SİYASET HABERLERİ
Üçlü olsun güçlü olsun Üçlü olsun güçlü olsun Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, AK Parti Genel ..
Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Belediyeyi birlikte yöneteceğiz Cumhur İttifakı Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hasan Tuç, Tepebaşı’nı ve Eskişeh..
Siyaset değil hizmet Siyaset değil hizmet Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Kavacık ve Avlamış Mahallelerinde çok ..
KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ KIRKA’YA TOPLU KONUT MÜJDESİ Burhan Sakallı Seyitgazi Kırka’ya giderek vatandaşlarla buluştu.
HABER ARŞİVİ
Yukarı