istanbul escort
HABER AKIŞI

98 yıl önceki gibi

 Tarih: 22-06-2018 04:00:00
Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e gelişinin 98. yıl dönümü dolayısıyla Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi.

PROTOKOL TAM KADRO KATILDI

Törene; Vali Özdemir Çakacak Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, askeri ve mülki erkân, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program, A protokolüne ait çelenklerin Atatürk anıtına sunulması, ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

GENÇLER ATATÜRK İÇİN KOŞTU

Daha sonra Anadolu Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kemal Yakut, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından günün anlamına yönelik yapılan “Atatürk Koşusu”nda dereceye giren öğrencilere madalyaları Vali Çakacak tarafından verildi. Madalya töreninden sonra Vali Özdemir Çakacak ve askeri erkân, Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e gelişleri esnasında çekilen fotoğrafların sergisini gezdi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı