HABER AKIŞI

98 yıl önceki gibi

 Tarih: 22-06-2018 04:00:00
Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e gelişinin 98. yıl dönümü dolayısıyla Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi.

PROTOKOL TAM KADRO KATILDI

Törene; Vali Özdemir Çakacak Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, askeri ve mülki erkân, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Program, A protokolüne ait çelenklerin Atatürk anıtına sunulması, ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

GENÇLER ATATÜRK İÇİN KOŞTU

Daha sonra Anadolu Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kemal Yakut, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından günün anlamına yönelik yapılan “Atatürk Koşusu”nda dereceye giren öğrencilere madalyaları Vali Çakacak tarafından verildi. Madalya töreninden sonra Vali Özdemir Çakacak ve askeri erkân, Mustafa Kemal Atatürk’ün Eskişehir’e gelişleri esnasında çekilen fotoğrafların sergisini gezdi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER Eskişehir ve Kütahya sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü ba..
Okullarda güvenli geçiş Okullarda güvenli geçiş Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile ok..
Ortak akılla çözeriz Ortak akılla çözeriz AK Parti Genel Merkez tarafından dış ilçelerden sorumlu olarak görevlendirilen M..
HABER ARŞİVİ
Yukarı