HABER AKIŞI

5 yılda değişen bir şey yok

 Tarih: 22-04-2019 04:00:00

Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Teşkilatı Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır, Soma faciasında çıkan karara tepki gösterdi. Partisinin pazar toplantısında açıklama yapan Çakır, “Hatırlayacaksınız yaklaşık 5 yıl önce ekmeğini yerin metrelerce altından saatlerce güneş görmeden alnının teriyle çıkaran 301 vatan evladımızı kaybettik. Kimi evliydi, kimi nişanlı, kiminin çocuğu olacaktı. Ama ihmaller zinciri, para hırsı, 301 işçiye maden ocağını mezar etti. Üç beş kuruş fazla kazanmak, daha lüks arabalara binmek için işçilerin canı hiçe sayılmış ve işçiler canından olmuştur. Yaşanan bu elim olaydan sonra tutuklanan firma patronu geçtiğimiz gün serbest bırakıldı, bu kararla yüreklerimize bir ateş daha düşürüldü. Değer mi bu insanların ahını almaya? Görüyoruz ki 5 yılda değişen bir şey yok” dedi. 

  GÜNDEM HABERLERİ
HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ HEDEF MİLLİ YHT PROJESİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ı..
Esnaf turist bekliyor Esnaf turist bekliyor Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan tarihi Odunpazarı Bölgesi es..
Tepebaşı normale hazır Tepebaşı normale hazır Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı kreşlerde ve çocuk merkezlerinde görev yapan person..
HABER ARŞİVİ
Yukarı