HABER AKIŞI

42 farklı ırktan 180 köpek kıyasıya yarıştı

 Tarih: 28-05-2018 04:00:00
  HABER VİDEOSU
Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından düzenlenen 8'nci Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması ve 7'ncı Türkiye Yerli Irklar Yarışması, yerli ve yabancı ırkların katılımıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi(ESOGÜ) Meşelik Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen yarışmada yerli ve yabancı ırklara mensup onlarca köpeğin sahipleri, köpeklerinin birinci olabilmesi için kıyasıya yarıştı. Festivalde yerli ırklar yarışına katılan; Kangal, Akbaş, Malaklı cinsi gibi çoban köpekleri, büyük cüsseleri ile hem ilgi gördü, hem de 2 metreye varan boyları ile 'maşallah' dedirtti. 
Etkinliğe katılımın oldukça yüksek olduğu belirten Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Başkanı Ümit Özkanal, etkinliğin her sene yapıldığını ifade etti. Etkinliğe 42 farklı ırktan 180 köpeğin katıldığını söyleyen Özkanal, Dünya Köpek Federasyonu’nun belirlediği standartlara göre önce ırk bazında daha sonra grup bazında ve en sonunda da 10 grubun birinci, ikinci ve üçüncüsünün seçileceğini vurguladı. Köpeklerin insanlar ile iç içe yaşamasının önemli olduğunu söyleyen Özkanal, ülkemizde de köpeklere karşı olumlu bir bilinç oluştuğunu ekledi. Özkanal, şunları söyledi; 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER PORSUK’TA SIR ÖLÜMLER Eskişehir ve Kütahya sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü ba..
Okullarda güvenli geçiş Okullarda güvenli geçiş Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile ok..
Ortak akılla çözeriz Ortak akılla çözeriz AK Parti Genel Merkez tarafından dış ilçelerden sorumlu olarak görevlendirilen M..
HABER ARŞİVİ
Yukarı