istanbul escort
HABER AKIŞI

42 farklı ırktan 180 köpek kıyasıya yarıştı

 Tarih: 28-05-2018 04:00:00
  HABER VİDEOSU
Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu (KIF) tarafından düzenlenen 8'nci Eskişehir Ulusal Irk Standartları Yarışması ve 7'ncı Türkiye Yerli Irklar Yarışması, yerli ve yabancı ırkların katılımıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi(ESOGÜ) Meşelik Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Düzenlenen yarışmada yerli ve yabancı ırklara mensup onlarca köpeğin sahipleri, köpeklerinin birinci olabilmesi için kıyasıya yarıştı. Festivalde yerli ırklar yarışına katılan; Kangal, Akbaş, Malaklı cinsi gibi çoban köpekleri, büyük cüsseleri ile hem ilgi gördü, hem de 2 metreye varan boyları ile 'maşallah' dedirtti. 
Etkinliğe katılımın oldukça yüksek olduğu belirten Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu Başkanı Ümit Özkanal, etkinliğin her sene yapıldığını ifade etti. Etkinliğe 42 farklı ırktan 180 köpeğin katıldığını söyleyen Özkanal, Dünya Köpek Federasyonu’nun belirlediği standartlara göre önce ırk bazında daha sonra grup bazında ve en sonunda da 10 grubun birinci, ikinci ve üçüncüsünün seçileceğini vurguladı. Köpeklerin insanlar ile iç içe yaşamasının önemli olduğunu söyleyen Özkanal, ülkemizde de köpeklere karşı olumlu bir bilinç oluştuğunu ekledi. Özkanal, şunları söyledi; 

  GÜNDEM HABERLERİ
104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA 104 YIL ÖNCEKİ KARARLILIKLA Eskişehir'de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104'üncü yıl d..
Türkiye’ye örnek olduk Türkiye’ye örnek olduk Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sazova Mahallesi sakinleri ile bir ara..
Başkanlar gençlerle buluştu Başkanlar gençlerle buluştu Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kaz..
HABER ARŞİVİ
Yukarı