HABER AKIŞI

18 yıllık sorun tarih olacak

 Tarih: 21-04-2018 04:00:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Sanayi Odası seçimleri sonrası Başkan seçilen Celalettin Kesikbaş ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.

ESO’da gerçekleşen ziyarette konuşan Karacan, “Eskişehir'in adını dünyaya duyuracak önemli kuruluşlarımız var. Kentteki sanayiyi ileriye taşıyacak ESO'nun Yönetim Kurulu inanıyorum ki çalışmalarında başarılı olacaktır” dedi.  Sanayicinin önündeki engelleri kaldırma görevinin kendilerinde olduğunun üzerinde duran Karacan, “Hükümet ve parti kanalında bize düşen görev, atılan her adımda 5-10 adım koşmamızdır. Sanayicinin sorunlarına çare bulmak için buradayız. Kalkınma, yerelden başlayıp genele gider. Kalkınmanın yerelden başlamasını gerekiyor. Bu da Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir'dir” diye konuştu. Ziyaretin çok anlamlı ve özel olduğunu ifade eden ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise, son 3 gündür Eskişehir sanayisine yönelik Harun Karacan’ın çok önemli katkıları olduğunun altını çizdi.  Eskişehir sanayisi Ankara’da bakanlıklar nezdinde çok güzel bir şekilde temsil edilebildiğini işaret eden Kesikbaş, “Bize bu anlamda çok büyük destekler veriyor kendisi. Şimdide bizleri ziyaret ederek bizleri onurlandırdı.  Sanayide ve sanayicilerle işbirliği içinde olması bizler için çok büyük umut verici. Bu anlamda kendisine çok teşekkür etmek istorum” dedi.  Bundan sonra hep birlikte çok güzel işler başarılacağını söyleyen Kesikbaş, buna inançlarının tam olduğunu belirtti.

MAHKEMELİK OLMUŞLARDI

Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretler kapsamında Eskişehir’de son 18 yıldır çözülmeyen Eskişehir Endüstriyel Enerji santrali sorununun çözüldüğünü açıklayan Kesikbaş, “Sorunun çözülmesinde Harun Bey’in katkıları ve desteği çok olmuştur. Umarım bundan sonra gerek TOBB gerekse hükümetimizle olan ilişkilerimizde her zaman yanımızda olduğunu hissetmek bizler için önemli ve güven vericidir. Bizde bundan sonra projelerimizle kendisinden bu desteği alacağımıza inancımız tam ve hep birlikte Eskişehir sanayisini ileri noktalara taşıya bileceğimizde biliyoruz. Ben, yönetim kurulundaki, meclisteki arkadaşlarım, bizle seçime giren Eskişehir sanayisi de bundan sonra sürekli bir şekilde çalışıp araya kapatacağız” diye konuştu. 

UZLAŞIYLA ÇÖZÜLDÜ

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın konuşmasından sonra, değerlendirmede bulunan Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, iki kurum arasındaki mahkemelik olan santral konusunun, uzlaşıyla çözüldüğünü hatırlatarak, “Mühim olan Eskişehir’e hizmet eden 2 kurumun Eskişehir’e hizmet etmeye devam etmesi ve sanayiciye fayda sağlamasıdır. Zarar görmemesidir. Mühim olan kurumlarında birlikte zarar görmemesidir.  Önemli olan uzlaşıyla bakanlığımızın uygun görmesiyle çözülüp yoluna girmesidir” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
 45 yıldır mahalle ondan soruluyor 45 yıldır mahalle ondan soruluyor Eskişehir'de 45 yıldır muhtarlık yapan Musa Kaya, yeni dönemde makamını devretme..
HASTALARA UMUT MERKEZİ HASTALARA UMUT MERKEZİ Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi..
Bu karar ideolojiktir Bu karar ideolojiktir Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Danıştay 8. Dairesinin, i..
Konut satışları  yüzde 11 düştü Konut satışları yüzde 11 düştü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan verilere göre; Eskişehir’..
  SİYASET HABERLERİ
15 belediyeye talibiz 15 belediyeye talibiz AK Parti Eskişehir İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, Sarıcakaya İlçe Belediye Başka..
BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ BELEDİYELERİ KAZANACAĞIZ AK Parti Genel Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Esk..
Kurtulmuş’un programı belli oldu Kurtulmuş’un programı belli oldu Bir dizi programa katılmak üzere Eskişehir'e gelecek olan AK Parti Genel Başkan ..
HABER ARŞİVİ
Yukarı