istanbul escort
HABER AKIŞI

16 bin hektar toplulaştırıldı

 Tarih: 30-05-2019 13:28:42
Türkiye genelinde tarla içi geliştirme ve toplulaştırma çalışmalarının devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Eskişehir, Sakarya ve Kütahya illerinde yürütülen çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

Aydın, “Eskişehir Odunpazarı ve Tepebaşı AT ve TİGH Projesi kapsamında toplam 10 mahallede askı çalışmaları tamamlanmış olup; yaz aylarında yer teslimleri yapılarak çiftçilerimizin yeni parsellerine geçişleri sağlanacak ve tarla içi geliştirme hizmetleri başlayacaktır. Toplam 16 000 ha olan projenin 2019 yılı sonunda tamamlanarak yeni tapuların dağıtılması hedeflenmektedir. Eskişehir Mahmudiye ve Sivrihisar AT ve TİGH Projesi kapsamında toplam 51 000 ha olup; 13 mahallede toplulaştırma çalışmaları gerçekleştirilecektir. Parsel malikleriyle mülakat çalışmaları devam etmekte olan projenin 2020 yılı sonunda tamamlanması hedeflenmektedir. Eskişehir İnönü AT ve TİGH Tamamlama Projesi kapsamında toplulaştırma çalışmaları daha önce tamamlanan 7 000 ha alanın, tarla içi geliştirme hizmetlerinin tamamlanması amacıyla ihale edilmiştir. Sanat yapıları ve stabilize kaplamalı yol imalatı çalışmaları devam eden projenin 2019 Haziran ayı sonunda tamamlanması hedeflenmektedir” dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
Vatandaş  ‘hayır’ dedi Vatandaş ‘hayır’ dedi Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi üzerinde kendi işlettiği kafelerdeki ça..
Cezalar havadan indi Cezalar havadan indi Emniyet Müdürlüğü tarafından Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın Projesi kapsamında ..
KADIN ÜRETİCİLERE  DESTEK TEPEBAŞI’NDA KADIN ÜRETİCİLERE DESTEK TEPEBAŞI’NDA Tepebaşı Belediyesi’nin yerel üretime ve kadınlara verilen destekler kapsamında ..
HEPİMİZİN YAVRULARI HEPİMİZİN YAVRULARI AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Eskişehir’de bulunan ..
  SİYASET HABERLERİ
KAYYUM ATANDI KAYYUM ATANDI Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir il yönetimine 45 gün içinde olağanüstü k..
HABER ARŞİVİ
Yukarı