HABER AKIŞI

112’YE YOLU HALK AÇTI!

 Tarih: 18-11-2017 11:11:57
Taşbaşı Çarşısı’nda fenalaşan bir vatandaşa ulaşmak için bölgeye gelen 112 hatalı parka takıldı. Vatandaş aracı yerinden kaldırıp yolu açtı.

Kent merkezinde yapılan hatalı ve kural tanımaz parklar nedeniyle acil durumlarda yapılması gereken müdahalelerde de hayati dakikalar kaybediliyor. Sağlık Bakanlığı’nın Yaşama Yol ver sloganı ile acil müdahalelere karşı trafikte duyarlılığı artırma çalışmalarına rağmen değişen bir şey olmadığına bir kanıtta Eskişehir kent merkezinden geldi. Taşbaşı Çarşısı girişine ticari aracı park edip giden bir sürücü 112’nin bölgeye girmesini engelledi. Siren çalarak hastaya ulaşmaya çalışan ambulans hatalı park edilen araç nedeniyle Taşbaşı Çarşısı bölgesine giremedi.

ANINDAN ÇÖZÜM

Ambulansın ortada kaldığını gören vatandaşlar bölgede büyük bir kalabalık oluşturdu. Araç sürücüsünü etrafta arayan vatandaşlar sürücüyü bulamayınca kolları sıvadı. Aracın arka kısmından tutarak havaya kaldıran onlarca vatandaş uzun uğraşlar sonucu yolu açmayı başardı. Aracı vatandaşın yerinden kaldırmasından sonra 112 Acil Servis Ambulansı hastaya ulaşmak için bölgeye girdi. Bu arada 112 görevlileri, “Böyle sorumsuzluk olur mu? Bakın bekliyoruz, hasta bekliyor böyle şey olmaz” dedi.

ÖNLEM ALINSIN

112 ambulansı bölgeye giriş yaptıktan sonra aracın başına gelen sürücü aracını vatandaşın taşıdıoğı yerden alırken vatandaşlar da bu duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Taşbaşı bölgesinde buna benzer sürekli durumlar yaşanıyor. Araç hafif ticari araç olduğu için yerinden kaldırıldı. Kamyonlar d a buraya bırakılıp gidiyor. Acil durumlar için önlem alınmalı. Bir insan hayatını kaybetse sorumlusu kim olacak?” diyerek isyan etti. (Özdemir Uçak)

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
AYNI GEMİNİN  YOLCULARIYIZ AYNI GEMİNİN YOLCULARIYIZ Büyükelçilere verilen yemekte konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Biz kendimizi Afrik..
Kireç Mahallesi’nde su sevinci Kireç Mahallesi’nde su sevinci Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sı..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı