HABER AKIŞI

100 yaşında 33 çınar var

 Tarih: 25-09-2018 04:00:00

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, “Asırlık Çınarlara Gidiyoruz” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 100 yaş ve üzerindeki 33 vatandaşı yalnız bırakmıyor. Ziyaret ettiği yaşlı ve yakınlarıyla sohbet edip çiçek takdiminde de bulunarak, sağlık kuruluşlarından aldıkları sağlık hizmetleri hakkında memnuniyetlerini sorup istek ve önerilerini de dinleyen Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge; “Kent merkezi ve ilçelerimiz dahil olmak üzere tespit ettiğimiz 100 yaş ve üzerindeki 33 vatandaşlarımızı müdürlüğümüzce yaşlılara saygı çerçevesinde ziyaret edip hatırlarını sorup rahatsızlığı olanlarla yakınan ilgileniyoruz. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız yaşlılarımıza, sevgi ve saygıyı göstermek, yaşlılarımızın bedensel, ruhsal ve sosyal yönden sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmeleri konusunda destek, bilgi ve danışmanlık sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Bilge, “Yaşlı nüfusun artan oranı yaşlılara sunulan sağlık hizmetlerinin de çeşitliliğini de gerektirmektedir. Genç gruplarda sağlık hizmetlerinin temel hedefi tedavi iken, yaşlı gruplarda esas hedef, yaşam kalitesinin arttırılması ve korunmasıdır. Yaşlılarımızın yaşam kalitesinin korunması ise yalnızca tanı ve tedavi hizmetlerinin uygun ve etkili sunumuyla değil, aynı zamanda sağlıklı yaşam davranışları ve güvenli çevre ortamının oluşturulmasıyla da gerçekleşir” diye konuştu. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA ESKİŞEHİR’DE BÜYÜK BULUŞMA TÜMSİAD ve ESO işbirliği ile düzenlenen büyükelçiler buluşması için 23 Afrika ül..
Genç çiftçilere destek Genç çiftçilere destek Günyüzü'nde Genç Çiftçi projesi kapsamında dağıtılan 170 küçükbaş hayvan sahiple..
Alp ailesinin anne acısı Alp ailesinin anne acısı Gazetemiz Köşe Yazarlarından Vedat Alp’in annesi Müşerref Alp hayata gözlerini y..
Han’ı mutlaka  alacağız Han’ı mutlaka alacağız AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve..
  SİYASET HABERLERİ
İlçeler TBMM’ye gitti İlçeler TBMM’ye gitti Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, CHP Milletvekilleri Dr. J..
HABER ARŞİVİ
Yukarı