istanbul escort
HABER AKIŞI

1 milyon tonluk sözleşme

 Tarih: 19-09-2018 04:00:00
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Fabrika bahçesinde gerçekleştirilen açılışa; Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Milletvekilli Harun Karacan, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası Müdürü Ekrem Meydanlı, Şeker-İş Eskişehir Şube Başkanı Hamit Dokuzlar ve çok sayıda çalışan katıldı. Açılışta konuşan Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası Müdürü Ekrem Meydanlı, Eskişehir’deki şeker fabrikasının Cumhuriyet döneminde açılan 3’üncü şeker fabrikası olduğuna dikkat çekerek, “Eskişehir şeker fabrikamız Cumhuriyet döneminin 3’üncü seker fabrikası olarak Büyük Önder Atatürk’ün talimatlarıyla 1933 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan bu güne kadar bu topraklarda pancarımızı üreterek ve bunu şekere dönüştürerek üretimimizi yapıyoruz. Bu yıl 86’ncı kampanyamızı gerçekleştirmek üzere buradayız. Ülkemizin şeker ihtiyacını karşılamak üzere pancardan şeker üretimi genel müdürlüğümüzün fabrikamıza verdiği iş programı çerçevesinde üretici çiftçilerimle yapmış olduğumuz pancar üretim sözleşmesi çerçevesinde yürütülmektedir. Bu kapsamda fabrika merkez olmak üzere Alpu, Beylikova, Yunus Emre, Sivrihisar, Çifteler, İnönü ve Seyitgazi olmak üzere 8 adet bölge şefliğimize bağlı 151 köyde bu yıl 4 bin 889 çiftçi ailesiyle 1 milyon 43 bin tonluk pancar üretim kotası sözleşmesi yapılmıştır. Bu üretimi gerçekleştirmek üzere 21 Mart tarihinde pancar ekimlerimiz başlamış ve 15 Mayısta tamamlanmıştır. Bu ekimi gerçekleştirmek için 153 bin 700 dekar pancar ekimi yapılmıştır. Bu sözleşme kapsamında üretimi gerçekleştirmek içim şuana kadar çiftçilerimizle sözleşme kapsamında nakdi ve avans ödemelerimiz yapılmış ödeyeceğimiz pancar miktarını sauna kadar yaklaşık yüzde 21’i 49 milyon lira ayni ve nakdi olarak ödemesi yapılmıştır. Bu ödemelerimiz sözleşme kapsamında devam etmektedir” ifadelerini kullandı. Daha sonra konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 86’ncı Kampanya Döneminin hem fabrikaya, hem şeker işçilerine, hem çiftçilere hem de Eskişehir’e hayır ve bereket getirmesini temenni etti.Konuşmalardan sonra pancarını ilk getiren çiftçilere Vali Çakacak ve milletvekilleri Karacan ve Çakırözer tarafından çeşitli hediyeler verildi. Kurban kesimi ve sonrasında edilen duanın ardından protokol üyeleri, yeni dönemin açılış kurdelesini keserek, ilk gelen pancarın alımını yaptı. Programın sonunda fabrika sahasını gezen Vali Çakacak, yapılan çalışmalar hakkında Müdür Meydanlı’dan bilgi aldı. 

  GÜNDEM HABERLERİ
Sanayide dev temel Sanayide dev temel Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilk etap ..
İnsan odaklı projeler İnsan odaklı projeler Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Mill..
Öğrenciler İçin fidan Öğrenciler İçin fidan İnönü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıy..
Kapılar sürekli açık Kapılar sürekli açık Valilik tarafından düzenlenen "Vatandaşla Buluşma Halk Günü Toplantısı" Vali Özd..
HABER ARŞİVİ
Yukarı