istanbul escort
HABER AKIŞI

1 gün değil 365 gün

 Tarih: 04-12-2018 12:08:58

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli bireyler ve aileleri ile buluşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Laf ile engeller ortadan kalkmaz, hepimizin destek vermesi lazım. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman birlikte olacağız” diye konuştu.

 

Tepebaşı Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltı programı yoğun katılım ile gerçekleştirildi.Gökkuşağı Kafe’deki etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen, TED Eskişehir Koleji Kurucu Temsilcisi Banu Kurt, çok sayıda engelli birey ve aileleri katıldı.Burada bir konuşma yaparak engelli bireylere ve ailelerine hitap eden Başkan Ataç, “3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla düzenlediğimiz etkinlikler Cumartesi gününden bu yana devam ediyor. Bugün de kahvaltıda bir araya geldik. Ayrıca bu buluşmamızın güzel bir yönü daha var; bir akülü ve bir de manuel olmak üzere iki engelli aracı bağışlandı. Birini birazdan engelli bir bireyimize takdim edeceğiz. Eskişehir’de araç bağışları örnek seviyede gerçekleşiyor ve bu da bizi memnun ediyor. Bağışçılarımızın her birine teşekkür ederken devamını da diliyorum. Biliyorsunuz, bu konuda ihtiyaç sona ermiyor, her zaman ihtiyaç söz konusu. Her zaman söylüyorum; engellilerin günü olmaz, 365 gün sizlerle birlikteyiz. Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 10’u engelli, bu yüksek bir oran. Bu yüzden tüm kurumlar ve bireyler duyarlı olmak durumunda. Biz belediye olarak sizlerin ihtiyaçlarını çok önemsiyoruz. 2009’da bir slogan ile yola çıkmıştık; engellilere hobi değil istihdam çalışmaları gerçekleştireceğiz, demiştik. Bu fikrin arkasında durduk ve Gökkuşağı Kafeler ile Montaj Atölyesi’ni hayata geçirdik. Bu güzel projeler ile gençlerimizin istihdam edilmesine olanak sağlıyoruz. Şimdi de Montaj Atölyesi’nin bir yenisini Organize Sanayi Bölgesi’nde açacağız. Böylelikle daha fazla gencimiz fabrikalarda çalışabilecek. Bu da Türkiye’de bir ilk olacak, övünçlüyüz. Sevgili çalışma arkadaşlarıma, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli’ye ve bize destek olan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. HM

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
  GÜNDEM HABERLERİ
YALOVA’DA  YAKALANDI YALOVA’DA YAKALANDI Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşinin Eskişehi..
MUHTEŞEM KUTLAMA MUHTEŞEM KUTLAMA 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Ulus Anı..
BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR BÜYÜK GÖREV BÜYÜK GURUR Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca Anadolu'yu çevreleyen üç denizde eş zamanlı düze..
İşte katılımcı belediyecilik İşte katılımcı belediyecilik Katılımcı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, paydaşlarını art..
HABER ARŞİVİ
Yukarı